advertise

روغن نارگیل

روغن های گیاهی سینوهه
 این روغن علاوه بر استفاده در محصولات آرایشی، یکی از بهترین و سالم‌ترین روغن‌ها برای پخت و پز است. روغن نارگیل در سراسر جهان، علاوه بر کاربرد بسیار به دلیل ارزش غذایی و فواید زیبایی، به عنوان یک روغن ماساژ عالی و مرطوب کننده پوست نیز مطرح است. در ادامه، خواص روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی پوست و مو را بیان کرده‌ایم. خواص روغن نارگیل برای مو روغن نارگیل بهترین روغنی است که می‌توانید برای موهای خود استفاده کنید. محافظت از مو در مقابل حرارت، ترمیم موهای شکننده و آسیب‌دیده، جلوگیری از ریزش و کمک به رشد مو از خواص این روغن است. روغن نارگیل (به دلیل داشتن ویژگی حفظ رطوبت) در موهای شما باقی می‌ماند و رطوبت طبیعی آن را حفظ می‌کند. به همین دلیل، استفاده از روغن نارگیل یکی از مؤثرترین روش‌های درمان مو است

روغن های گیاهی سینوهه

به درمان ریزش مو کمک می کند

به درمان ریزش مو کمک می‌کند بیشترین مشکل مو، که مردم از قدیم تا به امروز گرفتارش هستند، ریزش آن است. اما از گذشته دور نیز، روغن نارگیل همیشه درمانی طبیعی و در دسترس برای ریزش مو بوده است. در هند باستان از این روغن برای آرایش مو و حفظ سلامت آن استفاده می‌کردند. گاهی برای درمان ریزش مو روغن نارگیل را با گیاهان دیگر ترکیب می‌کنند. می‌توانید برگ‌های گیاه مریم‌گلی را در روغن نارگیل بجوشانید و مخلوط به دست آمده را برای بهبود وضعیت پوست سر خود استفاده کنید. همچنین، می‌توانید این روغن را با اسانس روغنی رزماری ترکیب کنید تا نتیجه قوی‌تری بگیرید. برای ساخت این مخلوط، هر قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با ۴ تا ۵ قطره روغن رزماری ترکیب کنید.

در درمان شوره سر موثر است

روغن نارگیل میزان سلامت پوست کف سر را افزایش می‌دهد. افزون بر این، موهای شما را به خوبی تغذیه می‌کند. در درمان شوره سر موثر است شوره سر مشکلی رنج‌آور و گاه، موجب خجالت است. نمی‌توانید مطمئن باشید تمام این تبلیغاتی که از تلویزیون به عنوان شامپوهای کنترل شوره سر پخش می‌شوند، چقدر حقیقی هستند. اینجاست که روغن نارگیل به عنوان یک چاره اساسی مطرح می‌شود.

روغن های گیاهی سینوهه

از موها در برابر شپش محافظت می‌کند